portfolio_wiertnica_pionowa_h16g

Bipromasz Sp. z o.o. sp. k.

Firma Bipromasz Sp. z o.o. sp. k. powstała w 2000 roku dla wspomagania projektowania, prototypowania i zaopatrzenia w hydraulikę siłową głównej działalności prowadzonej od 1990 roku w firmie PIW Wamet Sp. z o.o. w zakresie produkcji wiertnic poziomych, wiertnic pionowych i specjalistycznych maszyn do robót ziemnych.

W 2017 roku została podjęta decyzja o zakończeniu działalności spółki Wamet, której dotychczasową ofertę kontynuuje firma Bipromasz. W siedzibie firmy Bipromasz w Bydgoszczy na ulicy Bronikowskiego 8 zlokalizowano nowoczesne zaplecze technologiczno-produkcyjne obejmujące specjalistyczny park maszynowy.

Zespół inżynieryjno-techniczny Bipromasz zapewnia profesjonalną obsługę złożonych tematów technicznych w branży hydrauliki siłowej, narzędzi i maszyn wiertniczych oraz specjalistycznych urządzeń technologicznych.

Obecnie dzięki wieloletniej pracy i ciągłemu nastawieniu na doskonalenie i rozwój firma Bipromasz doskonale działa w kilku obszarach rynku technicznego:

Hydraulika siłowa

Hydraulika siłowa to dywizja firmy Bipromasz związana z regionalnym przedstawicielstwem firmy Parker Hanifin – światowego lidera napędów i sterowań hydraulicznych oferującego wysokiej jakości komponenty hydrauliki siłowej takie jak elementy złączne, przewody, pompy, silniki, rozdzielacze, chłodnice i wiele innych.

Hydraulika siłowa Bipromasz to także własna produkcja skierowana do szerokiego zakresu odbiorców przemysłowych – siłowniki hydrauliczne, agregaty hydrauliczne, maszyny i układy z hydrauliką siłową.

produkty_portfolio_hc-d10
OKM-800

Osprzęty wiertnicze koparkowe

Osprzęty wiertnicze koparkowe – dywizja produktowa Bipromasz oferująca wysokomomentowe głowice obrotowe do koparek, maszty wiertnicze oraz świdry ślimakowe – zdominowaliśmy rynek szczególnie w wierceniach pali CFA – rozwijając się wraz z intensywną rozbudową krajowej infrastruktury drogowej w latach 2008-2012, do dziś dostarczając wysokiej jakości sprzęt dla firm krajowych i zagranicznych.

Nasz osprzęt wiertniczy koparkowy masztowy typu OKM-800 chroniony wzorem użytkowym został doceniony i wyróżniony nagrodą NOT.

Pompy płuczkowe dla wiertnictwa

W latach 2010-2014 wprowadziliśmy innowacyjny typoszereg trwałych pomp nurnikowych średniej wielkości bardzo popularnych na wiertnicach do pomp ciepła. Praca wdrożeniowo-projektowa naszego zespołu zaowocowała dobrym produktem, wzorem użytkowym i patentami.

2x PPN-350 na wiertnicy samochodowej płuczkowej H30
HAS-2 - zalecany agregat hydrauliczny

Hydrauliczne agregaty spalinowe

Hydrauliczne agregaty spalinowe – typoszereg HAS – nowoczesne agregaty hydrauliczne z silnikami spalinowymi w wygłuszonych obudowach rozwinięte przy współudziale krajowych jednostek badawczych produkowane od 2006 roku są używane między innymi do zasilania wiertnic poziomych typu WPS lub HWP.

Wiertnice poziome sterowane i niesterowane

Bipromasz wprowadził nowe konstrukcje wiertnic do ciasnych przestrzeni, a obecnie oferuje udoskonalone wersje wiertnic Wamet WPS i HWP, doskonale konkurując z zachodnioeuropejskimi liderami.

Hydrauliczne wiertnice poziome HWP-80, HWP-120, HWP-140
Wiertnica pionowa geotechniczna H20S - na samochodzie dostawczym DMC 3,5T

Wiertnice pionowe

W firmie Bipromasz wiertnica pionowa może być konfigurowana do potrzeb użytkownika z wykorzystaniem bogatej oferty podzespołów maszyn wiertniczych instalowanych w zależności od technologii wiercenia. Wysoka jakość wykonania i hydraulika siłowa dobrej jakości wyróżniają wiertnice pionowe Bipromasz.