Technologia ostrzy widiowych –TungStuds

Urządzenie zgrzewająceInnowacyjna metoda TungStuds, przeznaczona jest do skutecznej ochrony przed ścieraniem, narzędzi pracujących
w trudnych warunkach gruntowych. Polega na zgrzewaniu do płaszczyzn, narażonych na ścieranie, ostrzy widiowych tzw. TungStuds.

W tym celu wykorzystuje się specjalne urządzenie zgrzewające oraz widiowe ostrza o różnych wymiarach.
Proces zgrzewania może być realizowany na narzędziach nowych oraz używanych.

Zastosowanie ostrzy TungStuds może być bardzo szerokie np. narzędzia wiertnicze, łyżki koparek, kruszarki, głowice frezujące do asfaltu, wybieraki, ślimaki itp.

Wdrożona przez naszą firmę technologia gwarantuje solidne i szybkie wykonanie usługi w naszym warsztacie lub na budowie u Zamawiającego.

Montażu dokonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, który metodą zgrzewania łączy trwale TungStuds z powierzchnią w czasie 1 sekundy. Ceramiczny pierścień chroni miejsce łączenia, ułatwia rozmieszczenie elementów na powierzchni i zapewnia odpowiedni kształt spoiny, a po montażu jest usuwany. Przyspawane obok siebie ostrza tworzą równomierny, gęsty wzór. Technologia nie wymaga żadnych dodatkowych materiałów spawalniczych. Wielkość TungStuds jest uzależniona od rodzaju i wielkości powierzchni.

Ostrze widiowe - wymiary

W tabeli przedstawiono dostępne wielkości.

TypBTS01BTS02BTS03BTS04BTS05BTS06BTS07
A mm779912,612,612,6
B mm12121515181818
C mm16161919222222
D mm111410,513,5101316
E mm8,411,48,4128,41214
F mm16191619161922

Zastosowanie TungStuds umożliwia:

  • Zmniejszenie zużycia bezpośredniego na powierzchniach metalowych
  • Zmniejszenie kosztów napraw (wymiany)
  • Szybkość i łatwość montażu
  • Duża odporność na ścieranie
  • Możliwość szybkiej wymiany zużytego elementu TungStuds